גמילה מסמים במרכז הארץ באשפוז מלא 03-3760499

גמילה מסמים

גמילה מסמים, טיפול קבוצתי

אם אתם מחפשים גמילה מסמים במרכז הארץ, אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לקבלת עזרה. בפניכם מידע לגבי גמילה מסמים, גמילה מאלכוהול  ומודל טיפולי שפותח על-ידי הצוות שלנו ומנחה את התכנית בכל שלב ושלב.

את הגמילה מסמים ואלכוהול אנו מחלקים לכמה שלבים והם:

  • שלב המוטיבציה
  • שלב אבחון
  • שלב טיפולי
  • שלב הכנה ליציאה
  • המשך מסגרת בית חם או מסגרת המשך

שלב המוטיבציה בגמילה מסמים

זהו שלב מאוד חשוב וקריטי לתהליך טיפולי כולו. בשלב זה, המטופל ובני משפחתו מקבלים מידע לגבי טיפול מהתמכרות במרכז גמילה שלנו, על מנת להבין לקראת מה הוא הוא הולך, הטיפול יהיה הרבה יותר יעיל כאשר המטופל ישתף פעולה עד כמה שיותר מתוך מוכנות ונכונות לעשות תהליך עם עצמו. שלב זה הוא אבן יסוד הכרחי.

השלב הזה מתבצע לפני הכניסה לטיפול במכון עצמו, אך אם מסיבה כלשהי לא היה ניתן לעשות את זה לפני האשפוז במרכז גמילה, אנו נעבוד על זה בתוך המסגרת הטיפולית בזמן גמילה מסמים

שלב האבחנה

זהו שלב בלתי ניתן להפרדה מתהליך טיפולי של גמילה מסמים, ללא שלב אבחנת הבעיה, כל הניסיונות להגיע להצלחת הטיפול יכשלו.

שלב האבחון זהו תהליך אשר נעשה באופן ממוקד ביותר תוך כדי התנהלות שגרתית של מטופל במרכז גמילה. בשלב זה אנשי המקצוע יחד עם המטופל עובדים על התהליכים אשר הביאו לשימוש עצמו, מהי בעצם הסיבה לתחילת השימוש. שלב זה אמור להיות מאוד רגיש לכן זהו שלב שלא יכול להתבצע מידית, זהו בעצם תהליך ראשוני של כמה שבועות בו אנשי המקצוע לומדים את המטופל, את הרקע שלו, את הגורמים לשימוש ואיזו שיטה טיפולית להתאים. כמובן שבכל התהליך ישנו מעקב של אנשי מקצוע אשר בוחנים את ההתקדשות הטיפולית.

שלב טיפולי

זהו שלב המרכזי והארוך ביותר בכל התהליך של גמילה מסמים, זהו בעצם שלב מאוד אינטנסיבי בתוכנו הטיפולי ויכול להמשך זמן רב. בשלב זה המטופל נחשף לכלים טיפוליים רבים שבעזרתם מתבצע שלב השיקום. קבוצות טיפוליות, שיחות אישיות, פסיכודרמה, טיפול ייחודי של אנשי מקצוע שונים, כל אלה המגדירים את שיטה של גישה כוללת שמרכיבה בתוכה אספקטים רבים ומגוונים, שמאפשרים «גישה» למטופל, לעולמו הפנימי ותהליך ריפוי נכון ויעיל.

שלב הכנה ליציאה

זהו שלב המגיעה לאחר שלב טיפולי ולפני יציאתו של המטופל לביתו או לכל מסגרת המשך אשר יבחר. בשלב זה עיקרי העבודה עם המטופל זה על התנהלותו לאחר הטיפול, הכנה לסביבה חדשה, עבודה על מוטיבציה וחיזוק מנטלי. ישנם הרבה סיבות לכך ששלב הכנה ליציאה הוא בעל צורך ממשי.

המשך טיפול, הוסטל או מסגרת המשך

זהו שלב למעשה שנעשה כבר מחוץ למסגרת טיפולית שלנו, כל בוגר המסיים אצלנו שלב גמילה יכול לבחור להמשיך להוסטל, יכול להמשיך למרכז יום, יום לצאת ישירות הביתה, המצלות ודיון בכך יהיה משותף אם משפחתו של המטופל, המטופל עצמו ואנשי מקצוע של מרכז גמילה שלנו «ניקה-ישראל»

אם אתם מרגישים שאתם או קרוביכם זקוק לעזרה, אל תחששו, צרו איתנו קשר לקבלת מידע יותר נרחב לייעוץ ותאום פגישה. 03-3760499

אנו נעשה הכל על מנת לעזור לכם ולקרוביכם להגיע לפתרון
מומחים שלנו יעניקו לכם עזרה מקצועית, התקשרו אלינו ליעוץ חינם 03-3760499
למה לבחור בנו כגורם מקצועי?
מרגע פנייתכם אלינו, אנשי המקצוע שלנו ילוו אתכם בכל הנוגע לבעייתכם. בחרנו לעשות זאת מתוך אידיאולוגיה של הענקת עזרה ללא שום תנאי.
100% יעילות
100% יעילות

הגישה הטיפולית, הניסיון שלנו ותנאי אשפוז מביאים ליעילות גבוהה ביותר

100% דיסקרטיות
100% דיסקרטיות

טיפול גמילה במרכז גמלה שלנו נעשה בדיסקרטיות מוחלטת ללא שום חשיפה

טיפול תרופתי
טיפול תרופתי

כל התרופות הניתנות במרכז שלנו נמצאים תחת פיקוח של משרד הבריאות ובטוחות לשימוש