יש לכם מכור לסמים במשפחה לא לוותר ,גמילה מסמים, מרכז גמילה

משפחה

מרכז גמילה ושיקום ניקה-ישראל מטפל במאות מכורים לסמים בשנה, אנשים שמגיעים עקב בעיות שימוש בסמים וכל מיני חומרים פסיכואקטיביים למיניהם. מי שעושה את הצעד הראשון ב 90% מהפניות אלינו זאת המשפחה של מכור לסמים או אלכוהול. המשפחה גורם מאוד חשוב ובעל השפעה גדולה על תהליך טיפולי. אנחנו כמעט ולא נתקלים במקרים בהם מתקשר אלינו המכור עצמו ומבקש להגיע לטיפול.

התערבות של משפחה בבעיית התמכרות לסמים מאוד חשובה לפחות בשלב הראשון, שלב המוטיבציה. רוב הפניות אלינו של משפחות אשר מוצאות את עצמן מול מכור ואינם יודעים מה לעשות איתו. האם אפשר לשכנע מכור להגיע לטיפול? איך הורים או בני זוג או ילדים יכולים להשפיע על המכור לפנות לעזרה.

כל מכור לסם או כדורים הוא תופעה בפני עצמה, ומה שמתאים בתהליך גמילה מסמים למכור אחד אינו בהכרח יתאים למכור לסמים אחר. הכוונה היא שכל אדם המשתמש בחומר פסיכוארטיבי נמצא בתהליך שהוא עובר עם עצמו, תהליך פיזי אך יותר מכך תהליך נפשי. אנו סבורים, כי רצון של מכור להגיע לגמילה ברוב המכרים לא יתבטא בפניה ישירה לבקשת עזרה, אל תצפו מאדם שסובל מבעיית התמכרות שיבוא יגיד למשל «אמא, קחי אותי למרכז גמילה מסמים אני זקוק לטיפול בהתמכרות». אנו לא נשלול כמובן מקרה כזה שיכול לקרות, אך הסיכוי הוא די קטן.

מכור לסמים מגיעה לתחתית נפשית

מכור ברוב המקרים חייב להגיע ל «תחתית» נפשית עם עצמו, אנו עדים לכך שהקושי הנפשי וחוסר יכולת תמרון של המכור מביאה אותו לכניעה. רבותיי, לכל מכור תחתית משלו. אנו לא יודעים להגיד בבירור מוחלט היכן תחתית של כל אחד ואחד, אך אנו יודעים בצורה מוחלטת כי אסור להרים ידיים ולוותר על העזרה למכור. עזרה זה לא בהכרח לרדוף אחריו ותהחנן שיבוא להיגמל, עזרה יכולה להתבטא בהרבה מאוד דרכים, להורים ומשפחה ישנם הרבה מאוד כלים איך ניתן לעזור למכור לסמים להגיע לטיפול.

על מנת שתוכלו לקבל הכוונה נכונה, יעוץ ותמיכה בשעת משבר, תתקשרו אלינו אנו נלווה אותכם שלב שלב ויחד נוכל להגיע לפתרון. ישנם מקרים בהם המדריכים שלנו יצאו אליכם הביתה לשיחה עם המכור , אתם תקבלו הנחיות וכלים להתמודדות עם בעיית התמכרות אצלכם במשפחה.

הדרכת הורים ומשפחות

מרכז גמילה שלנו מעניק שירות של הדרכת הורים וליווי משפחות במצבים של חוסר יכולת וידע להתמודד עם בן משפחה מכור משתמש. במהלך הדרכת הורים אתם תקבלו כלים וידע איך לגרום לבן אדם לרצות להגיע לגמילה, כלים טיפוליים ומקצועיים אשר יכוונו את המכור היישר לתוך החלטה להגיע לטיפול. תהליך כזה יכול לקחת עד חודש ימים.

ניתן ואפשר לשים קץ לסבל ולבושה, בואו נדבר על זה 03-3760499

אנו נעשה הכל על מנת לעזור לכם ולקרוביכם להגיע לפתרון
מומחים שלנו יעניקו לכם עזרה מקצועית, התקשרו אלינו ליעוץ חינם 03-3760499
למה לבחור בנו כגורם מקצועי?
מרגע פנייתכם אלינו, אנשי המקצוע שלנו ילוו אתכם בכל הנוגע לבעייתכם. בחרנו לעשות זאת מתוך אידיאולוגיה של הענקת עזרה ללא שום תנאי.
100% יעילות
100% יעילות

הגישה הטיפולית, הניסיון שלנו ותנאי אשפוז מביאים ליעילות גבוהה ביותר

100% דיסקרטיות
100% דיסקרטיות

טיפול גמילה במרכז גמלה שלנו נעשה בדיסקרטיות מוחלטת ללא שום חשיפה

טיפול תרופתי
טיפול תרופתי

כל התרופות הניתנות במרכז שלנו נמצאים תחת פיקוח של משרד הבריאות ובטוחות לשימוש