שיטות טיפול גמילה מסמים קלים וסמים קשים במרכז גמילה ניקה-ישראל

שיטות טיפול

מרכז גמילה מהתמכרויות ניקה-ישראל

מעניק טיפול באשפוז מלא לכל אדם הסובל מבעיית התמכרות ורוצה לעבור תהליך החלמה. כאשר החלטה לעשות צעד ראשון ולהיכנס למרכז גמילה מלווה לרוב בקשיים מצד המטופל ומשפחתו. תהליך גמילה הוא פרק זמן בו המטופל מקבל כל כל טיפול תרופתי ( אם יש צורך) ורק לאחר מכן ניגש לטיפול פסיכולוגי נפשי.

ננסה קצת לפרט לגבי מה הן השיטות לטיפול במכור במרכז גמילה ניקה-ישראל. ובכן כידוע מחלת התמכרות היא מחלת רב גונית, מחלה פיזית, נפשית וקוגנטיבית. בוא נסתכל על הצד הפיזי, זהו כמובן הצד הנראה ביותר לעין כלפי הסביבה, כאשר אדם משתמש בסמים או כל חומר פסיכואקטיבי אחר מצבו הפיזי ברוב המקרים ישתנה, כל סם יש לו השפעה אחרת, לחלק מהסמים יהיה השפעה קיצונית יותר כגון הרואין, מתאדון וכו. התמכרות פיזית לסם זוהי התמכרות קשה ביותר, צורך יום יומי, שעה אחרי שעה להשיג סם ולהשתמש על מנת שלא יותר «קריז» אנו מכנים זאת תסמונת גמילה.

שיטה שאנו נוקטים במקרים של גמילה פיזית ( ראו בהמשך הטקסט) היא תרופתית. כל אחד שמגיע אלינו עובר קבלה ואבחון על ידי רופא, שאלון פשוט שנמלא יחד יעזור לנו להבין בשלב הראשוני את ההסטוריה של שימוש, שאילו סמים השתמש המכור, תקופת שימוש, אופן השימוש וכו. ניקח את כל המדדים הרלוונטיים. רק לאחר אבחון קפדני של רופא-נרקולוג מומחה נתאים טיפול תרופתי. טיפול זה הינו מאוד יעיל ומאפשר למכור לעבור את כל התהליך של קריז ללא כאבים. במהלך הגמילה הפיזית המטופל נמצא תחת השגחה מאוד קפדנית סביב השעון על ידי צוות מכון גמילה. כאשר המטופל עובר את השלב הקריטי גמילה פיזית אנו ניגשים לטיפול נפשי. כאן אנו נוקטים בכמה שיטות טיפוליות. שיטת טיפול קלאסית ובעלת שנים של ניסיון מוכח זוהי שיטת טיפול לפי מודל «מינסוטה» שיטה טיפולית על ידי 12 צעדים.

שיטת טיפול נוספת היא

סילוקם של האלכוהול, כדורים וסמים מהגוף הינם תנאי בסיסי לטיפול מקיף של המטופל. הכרחי הדבר שמוחו של המטופל יתבהר לפני שיוכל להתחיל בתוכנית טיפולית מעשית ולקבל את העקרונות החדשים אותם יתרגל יום יום בחייו.

  • שיטת ה»יבוש» ומשך הזמן שהיא נמשכת מותנים במידת נכונותו ויכולתו להתמודד עם תסמונת – הגמילה הקשה, ה(קריז).
  • בעת תהליך ה(יבוש) נעשה שימוש בתרופות להרגעת הכאבים ולהפחתת אי — הנוחות הנגרמות לאדם בעת הגמילה, ה»קריז»- כאבים גופניים, חוסר שינה וסבל נפשי .
  • השימוש בתרופות במקרה זה זמני, וכאשר מתחילות תופעות הגמילה להיעלם, מופסק השימוש בהן באופן הדרגתי.
  • התהליך מתבצע בגישה מתחשבת לתסמונת הקשה תחת פיקוחו של רופא מומחה הפסיכיאטר-נרקולוג ד»ר אלכסנד בורוכוב.
  • המטופל יקבל עיסוי מקצועי.
  • המטופל יקבל שיחות תמיכה ועידוד מהצוות המטפל וגם מהמטופלים האחרים שעברו את תהליך הגמילה.

טיפול קליני על ידי רופא — נרקולוג ועו»ס של מרכז גמילה שלנו, גישה זו פותחה על ידי אנשי מקצוע מהתחום בכל העולם, גישה אשר מעניקה טיפול ייסודי ועמוק של עבודה עם הנפש של מכור. בצד הקוגניטיבי של המחלה אנו נוקטים בגישה מאוד יעילה של הענקת מידע רלוונטי עם תוכן עשיר של ניסיון ומחקרים על מחלת התמכרות. הרצאות ודיונים אלה הם כלים להעברת מידע חיוני למטופלים שלנו על מחלת ההתמכרות, מהי המחלה, מהם דרכי מניע, מהם הסיבות ושימוש בסמים ועוד. במהלך חודש ימים במרכז גמילה שלנו נחשף המטופל לכ20 הרצאות בנושאים חשובים אלה.

גמילה ושיקום מהתמכרות פעילה זהו תהליך מאוד מורכב ולא פשוט. מה בהחלט מצריך מאיתנו, אנשי מקצוע את מלואו התשומת לב וריכוז בעבודה שאנו עושים. אנו מזמינים אותכם לקרוא בעמוד אודותינו על שיטות נוספות גמילה מסמים קלים ,גמילה מסמים קשים, גמילה מהרואין, גמילה מחשיש פסיכואקטיביים (DETOX) גמילה פיזית, «יבושו» של המכור אינה פותרת את בעיית המכור. ללא התמודדות עם ההיבטים הנפשיים והחברתיים של המכור, במוקדם או במאוחר, המכור יחזור לשימוש חוזר בסמים. אם יש לכם צורך בקבלת טיפול, עזרה, תמיכה כלשהי אל תדחו את זה למחר, הרימו טלפון ותתקשרו אלינו, זה יכול להציל חיים וזה לגמרי חינם בלי שום התחייבות.

אנו נעשה הכל על מנת לעזור לכם ולקרוביכם להגיע לפתרון
מומחים שלנו יעניקו לכם עזרה מקצועית, התקשרו אלינו ליעוץ חינם 03-3760499
למה לבחור בנו כגורם מקצועי?
מרגע פנייתכם אלינו, אנשי המקצוע שלנו ילוו אתכם בכל הנוגע לבעייתכם. בחרנו לעשות זאת מתוך אידיאולוגיה של הענקת עזרה ללא שום תנאי.
100% יעילות
100% יעילות

הגישה הטיפולית, הניסיון שלנו ותנאי אשפוז מביאים ליעילות גבוהה ביותר

100% דיסקרטיות
100% דיסקרטיות

טיפול גמילה במרכז גמלה שלנו נעשה בדיסקרטיות מוחלטת ללא שום חשיפה

טיפול תרופתי
טיפול תרופתי

כל התרופות הניתנות במרכז שלנו נמצאים תחת פיקוח של משרד הבריאות ובטוחות לשימוש